7th Walden Symposium

7th Walden Symposium

Bildes skatīt šeit: RTU mājaslapa

in Latvian (pēc ):

2011. gada 12. un 13. septembrī RTU, Latvijas Organiskās sintēzes institūts (LOSI) un Latvijas Universitāte (LU) rīko Paula Valdena 7. simpoziju organiskajā ķīmijā.

Simpoziju atklāja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Pēc tam ar priekšlasījumiem uzstājās pasaulē atzīti organiskās ķīmijas eksperti no Latvijas, ASV, Īrijas, Lielbritānijas un Vācijas.

Simpozijā tika apbalvoti Paula Valdena medaļas šāgada laureāti RTU profesors Raimonds Valters un Latvijas Organiskās sintēzes vadošais pētnieks Pēteris Trapencieris. Tika atklāta ASV Ķīmiķu biedrības dāvinātā piemiņas plāksne, kas piešķirta RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātei kā pasaulē viscitētākā zinātnieka Paula Valdena darba vietai. Simpozijā ar plenārreferātiem uzstājas vadošie pasaules zinātnieki. Studenti prezentē savu zinātnisko darbu stenda referātu sesijā. Savukārt interesentiem tiek piedāvāta īpaša izstāde, kurā apskatāma Mihaila Gorska periodisko tabulu kolekcija.

Paula Valdena simpozijs ir tradicionāls pasākums, kura laikā Paula Valdena pilsētā – Rīgā pulcējas organiskās ķīmijas eksperti no visas pasaules.

In 2011 the Paul Walden medals were awarded to

  • Professor Raimonds Valters (Riga Technical University, Latvia)
  • Dr. chem. Pēteris Trapencieris (Latvian Institute of Organic Synthesis, Riga, Latvia)